PORADY

BENETUS Porady

W naszym biurze porównujemy oferty kilkunastu Towarzystw Ubezpieczeniowych. W zaledwie kilka minut pomożemy Ci wybrać najkorzystniejszą polisę pod względem cenowym z odpowiednim zakresem ubezpieczenia. Służymy profesjonalnym doradztwem w zakresie wszelkiego rodzaju ubezpieczeń. Obsługujemy podmioty indywidualne jak i instytucjonalne.

 

Jeśli:

 • Szukasz taniego i pewnego ubezpieczenia samochodu  i nie wiesz które TU wybrać,
 • Kończy Ci się polisa na samochód,
 • Sprzedałeś lub kupiłeś samochód i nie wiesz co dalej zrobić z OC,
 • Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat AC, Assisatnce, Zielonej Karty, NNW,
 • Chcesz ubezpieczyć dom lub mieszkanie od nieoczekiwanych zdarzeń,
 • Wyjeżdżasz w podróż i potrzebujesz ubezpieczenia,
 • Chciałbyś ubezpieczyć swoje życie bądź zdrowie,
 • Zabezpieczyć swoje dziecko na przyszłość,
 • Zabezpieczyć swoją firmę,
 • Masz inne pytania i problemy dotyczące dziedziny ubezpieczeń.

Przyjdź do nas i nie przepłacaj – przygotujemy Ci najlepszą ofertę ubezpieczenia, a nasi pracownicy oszacują najbardziej korzystną dla Ciebie stawkę. Poniżej umieszczamy klika przydatnych porad i informacji jeśli uznasz, je za interesujące zapraszamy do biura.

 1. Polisa OC – jej głównym celem jest ochrona interesów osób poszkodowanych w wypadkach i kolizjach komunikacyjnych. Właściciel pojazdu, jeśli spowoduje uszkodzenie czyjegoś mienia, rozstrój zdrowia lub śmierć, to firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie. OC  jest obowiązkowe i  zawierane okres 12 miesięcy. 
 2. Brak ważnej polisy OC – jeżeli w wyniku niefortunnego zdarzenia spowodujesz wypadek nie mając ważnej polisy OC, to wszystkie szkody które wyrządziłeś  na mieniu bądź zdrowiu ofiar wypadku będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni (np. koszty leczenia, renty inwalidzkiej, naprawy samochodu, pogrzebu itd.).  Dlatego na OC nie warto oszczędzać. 
 3. Jak zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe? – Jeśli uznasz, że chcesz zmienić firmę ubezpieczeniową musisz powiadomić o tym poprzedniego ubezpieczyciela najpóźniej na 1 dzień przed końcem umowy należy wtedy złożyć tzw. dokument wypowiedzenia umowy ubezpieczenia. Nie robiąc tego umowa zostanie automatycznie przedłużona na kolejny rok.

  Przychodząc do naszego biura wszystkie formalności związane ze zmianą towarzystwa ubezpieczeniowego załatwimy za Ciebie oraz pomożemy w zawarciu nowej polisy w towarzystwie które będzie miało dla Ciebie najbardziej korzystną ofertę.

 4. Autocasco – należy do ubezpieczeń dobrowolnych, dzięki któremu zabezpieczamy auto przed zdarzeniami losowymi takimi jak kradzieże, kolizje, nieprzewidzianą pogodą oraz wypadkami spowodowanymi przez ubezpieczonego lub w przypadku gdy nie da się ustalić sprawcy. W takich przypadkach firma ubezpieczeniowa zobowiązuj się wypłacić odszkodowanie. 
 5. Zielona Karta – jest to międzynarodowy certyfikat ubezpieczenia, który stanowi dowód na to, że właściciel pojazdu jest objęty obowiązkowym ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Zielona Karta obowiązuje w krajach które należą do tzw. Systemu Zielonej Karty. Zieloną

  ZIELONĄ KARTĘ należy posiadać wjeżdżając na terytoria krajów takich jak :
  Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Rosja, Serbia, Tunezja, Turcja, Ukraina. 

 6. Assistance – ubezpieczenie assistance gwarantuje pomoc w przypadku uszkodzenia pojazdu, braku paliwa, kolizji, przebicia opony, kradzieży pojazdu, zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie itp. W razie wystąpienia takiego zdarzenia przyjedzie pomoc i dokona naprawy na miejscu lub odholuje auto do najbliższego warsztatu. Ubezpieczenie assistance  zapewni pomoc także kierowcy i pasażerom pojazdu, zawiezie do celu podróży lub zakwateruje w najbliższym hotelu.  Ubezpieczenie obowiązuje zarówno na terenie RP jaki i poza granicami kraju. 
 7. Sprzedaż pojazdu – obowiązki nabywcy  – w przypadku sprzedaży samochodu wszystkie obowiązki i prawa sprzedającego wynikające z umowy OC przechodzą na nabywcę pojazdu. Nowy właściciel może skorzystać z polisy OC sprzedającego obowiązującej do końca okresu na jaki została zawarta, jednak dany ubezpieczyciel musi dokonać ponownego wyliczenia składki zgodnego z posiadanymi zniżkami lub zwyżkami kupującego. Nowy właściciel może także wypowiedzieć umowę OC w dowolnym czasie po nabyciu pojazdu i zawsze w formie pisemnej. Umowa rozwiąże się w dniu złożenia wypowiedzenia. 
 8. Obowiązki sprzedającego pojazd – Polisa OC – zawiadomienie ubezpieczyciela o sprzedaży pojazdu – Sprzedając auto, masz obowiązek poinformowania o tym swojego ubezpieczyciela w ciągu 14 dni i przekazania mu danych nowego właściciela. Po rozwiązaniu umowy przez nowego właściciela ubezpieczyciel zobowiązuje się zwrócić składkę za każdy niewykorzystany dzień polisy, niezależnie od tego, czy wcześniej na podstawie umowy ubezpieczyciel wypłacał odszkodowanie. 
 9. NNW – jest to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków tzw. NNW. Zawierane na 12 miesięcy. Ubezpieczenie te ma na celu ochronę zdrowia i życia uczestników ruchu drogowego. W przypadku nieszczęśliwego wypadku ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłacenia odszkodowania w następstwie którego uczestnik wypadku doznał uszkodzenia ciała, ucierpiał na zdrowiu bądź zmarł. 
 10. Ubezpieczenie nieruchomości –  ubezpieczenie nieruchomości ma na celu chronić nasz dobytek jaki jest dom bądź mieszkanie w raz z jego wyposażeniem od nieprzewidzianych zdarzeń losowych do których należą pożar, kradzież, zalanie, uderzenie pioruna oraz inne tego typu zdarzenia które w znacznym stopniu mogą spowodować kosztowne straty w naszym dobytku które bardzo ciężko będzie nam pokryć z własnej kieszeni. Ubezpieczenie nieruchomości pozwoli nam cieszyć się spokojem w każdej nieoczekiwanej sytuacji. 
 11. Ubezpieczenia turystyczne –  wyjeżdżając na wczasy za granicę należy pamiętać, iż w razie nieszczęśliwego wypadku bądź nagłej choroby będziemy musieli pokryć koszty leczenia z własnej kieszeni. Trzeba mieć także na uwadze, że usługi medyczne poza granicami kraju nie należą do tanich. Wyjeżdżając z Biurem Podróży powinieneś pamiętać, że cena wczasów powinna także zawierać ubezpieczenie kosztów leczenia, niestety są to zazwyczaj niewielkie sumy, które z reguły są niewystarczające w przypadku zaistnienia szkody. Dlatego warto przed wyjazdem dodatkowo się ubezpieczyć. 
 12. Ubezpieczenie Zdrowia i Życia – jeśli chcesz zabezpieczyć przyszłość swojej rodzin bądź swoje zdrowie, ubezpiecz się. W razie nieszczęśliwego zbiegu zdarzeń Twoja rodzina otrzyma odpowiednie zabezpieczenie, a w razie Twojej choroby, inwalidztwa czy też barku zdolności do pracy otrzymasz odpowiednią sumę i nie będziesz musiał martwić się o przyszłość.
Ubezpieczenie Białystok.

JESTEŚ ZDECYDOWANY?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dostosowując się do jego potrzeb.